شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » حجه الاسلام و المسلمین حاج پارسا :دولت محترم توجه ویژه ای به منطقه دارالولایه سیستان کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس
خطبه های نماز پر صلابت و دشمن شکن جمعه شهر بنجار به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا ::: در خطبه اول به عوامل حسادت و توضیح در مورد انها پرداخت ۱ انحصار طلبی ۲ کینه توزی ۳ فرومایگی ..در لسان اهل بیت انسان افرادی که حسادت میکنند ایمان و تقوایشان نابود میشه و در روز قیامت عقوبت خواهند شد.

حاج آقا پارسا در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی ،به سالروز میلاد حضرت عبدالعظیم حسنی پرداخت که طبق فرمایش امام هادی ع زیارت قبرش ثواب زیارت امام حسین ع رو داره که در زمان حیاتش دین و اعتقاداتش رو به ائمه ارائه میداد .و به روز ثبت احوال اشاره کرد که علی رغم خدمات زیاد ثبت احوال راجع به الکترونیکی خدمات ولی هزاران نفر در منطقه سیستان فاقد شناسنامه هستند که مسئولین امر چاره ای برا حل این مشکل بجویند و نباید بعد از ۳۹ سال از سپری شدن انقلاب مردم از حقوق اولیه و ضروری خود محروم باشند. .

خطیب جمعه شهر بنجار سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی توسط امام راحل را یادآور شد و افزود نرخ بیسوادی در کشور و استان ما بالاست و همه تلاش کنند تا بیسوادی ریشه کن بشه و همه اقشار مردم عزیز ما از نعمت سواد بهره مند بشوند.

در ادامه به بیانیه سازمان ملل راجع به فلسطین پرداخت که حمایت همه جانبه کشورهای مختلف از فلسطین یک نه بزرگ به مستکبران عالم بود و رژیم غاصب صهیونیستی باید بداند که خشم و غضب و آه مظلومان فلسطین دامنگیرش خواهد شد و مقدمات اضمحلال و نابودی خود را فراهم خواهد کرد و طبق پیش بینی حضرت آقا تا ۲۵ سال دیگری اسراییل وجود نخواهد داشت.

و در پایان حاج آقا پارسا به بیان مشکلات و پیگیری آنها و تقویت روحیه مطالبه گری مردم بیاناتی داشتند که طوماری جهت بیان مشکلات منطقه سیستان خطاب به استاندار محترم امضا کنند تا دولت محترم توجه ویژه ای به منطقه دارالولایه سیستان کند و امکانات و بودجه ها بر اساس عدالت و متوازن در استان تقسیم شود و چهره محرومیت و فقر از مردم سیستان زدوده شود و باعث کوچ و مهاجرت معکوس به منطقه سیستان شود … والسلام علیکم و رحمه الله

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان