شما اینجا هستید
تازه های خبری » جوابیه مدیر عامل بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی (ع) زابل در خصوص امحا زباله /کلیه تصاویر موجود در شبکه ها مجازی مربوط به زباله های بیمارستانی پراکنده در محیط مربوط به این بیمارستان نبوده و احتمالا با اغراض شخصی تهیه و منتشر گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون جوابیه مدیر عامل بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی (ع) زابل در خصوص امحا زباله مندرج در سایت خبری مشرق مورخ ۹۶/۹/۲۵ همچنین شبکه های مجازی سیستان و بلوچستان

در خصوص مشکل واحد امحا زباله به اطلاع می رساند بیمارستان حضرت امیرالمومنین علی (ع) روزانه به میزان ۴۰۰ کیلوگرم زباله عفونی و ۶۰۰ کیلوگرم زباله غیرعفونی تولید که زباله های عفونی توسط دستگاه امحا زباله با گنجایش ۱۰۰۰ لیتر بی خطر سازی شده و به محل دپوی زباله های غیرعفونی داخل بیمارستان منتقل می گردد و گاها به دلیل خرابی خودروهای مورد قرارداد با شهرداری این انتقال زباله ها از محل دپو به تاخیر افتاده که البته این تاخیر به علت تمهیدات لازم ، نقشی در مشکلات زیست محیطی ندارد و در پایان هر ۲ الی ۵ روز توسط طرف قرارداد (شهرداری زابل) حمل و دفع صورت می پذیرد و نیز بیمارستان هیچ اختیاری برای انتقال پسماند به محل دفن ندارد.
ضمنا زباله های پاتولوژی به شیوه بهداشتی در چاهک های مخصوص پوشانده و تجزیه می گردد، همچنین زباله های شیمیایی، تیز و برنده بر اساس پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت معدوم می شود.

لذا آنچه مهم و مورد تایید این حوزه درمانی می باشد و با حضور کارشناسان و بازرسان معاونت درمان؛ بهداشت و مسِولین و کارشناسان محترم فرمانداری شهرستان زابل مورد بازدید قرار گرفته و مورد تایید همه نهادهای وزارتی نیز می باشد ،امحاء پسماند عفونی و روش صحیح و منطقی انتقال و معدوم کردن زباله ها در بیمارستان است. خواهشمندیم این مطلب در پاسخ به مساءل مطرح شده مد نظر قرار بگیرد

از تمام مسئولین ذیربط و آگاه به مسائل روز بهداشت محیط دعوت بعمل می آید جهت راستی آزمایی و تایید مطالب مطروحه پس از بررسی و ارزیابی در این خصوص نظریه اعلام فرمایند.

ضمنا کلیه تصاویر موجود در شبکه ها مجازی مربوط به زباله های بیمارستانی پراکنده در محیط مربوط به این بیمارستان نبوده است و احتمالا با اغراض شخصی تهیه و منتشر گردید.

چنانچه همچنین موضوعی از نظر اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد جهت اثبات قابل پیگیری و پاسخگویی جزیی از رسالت و ذات کاری ما می باشد.
قابل ذکر است که در بیمارستان واحدهای بهداشت، کنترل عفونت، خدمات و واحد امحائ پسماند و تاسیسات در جهت انجام درست این پروسه در تمام شبانه روز آماده انجام وظیفه هستند.

دکتر هادی هراتی
مدیر عامل بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی (ع) زابل

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان