شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » جحت الاسلام والمسلمین اشرافیان: نمایندگان عزیز مردم در مجلس در فرصت اندکی که وقت باقی است تا لایحه مناطق آزاد در مجلس رسیدگی شود

هامون پرس : نمایندگان عزیز مردم در مجلس در فرصت اندکی که وقت باقی است تا لایحه مناطق آزاد در مجلس رسیدگی شود قدرت تعامل و تجربه خود با دیگر نمایندگان مجلس را نشان دهند و برای قانع کردن نمایندگان مجلس تلاش کنند اگر لازم هست آنها را به سمت منطقه دعوت کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس  موضوع اول : در هفته گذشته رئیس جمهور محترم لایحه بودجه ۹۷ را تقدیم مجلس کرد لایحه ای که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان واندیشمندان دلسوز نظام هست ، جای خالی مصوبات برنامه ششم و سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایتی درلایحه بودجه ۹۷ به وضوح مشاهده می شود ، در بودجه ۹۷ دولت قصد دارد با حذف یارانه  حدود ۳۰ میلیون نفر و گرانی مجدد بنزین و عوارض خروج از کشور ، هزینه های اشرافی گری خود را از جیب مردم بر دارد .

در این که دولت دچار کسری بودجه است تردیدی نیست اما آشفتگی در مدیریت بودجه و مدیریت ارز در بازار هم قابل تردید نیست و این دولت در افزایش هزینه های جاری و ریخت و پاشهای بی جهت رکورد دار است و در این افزایش قیمت ها که مردم متحمل سختی ها می شوند ، هیچ فشاری را به خود وارد نمی کند ، مثلا حقوق های نجومی پاداش های میلیونی به اعضای هیات مدیره ، سمینارهای دهها میلیارد تومانی بی ارزش و کم خاصیت ،سفرهای پر هزینه خارجی و الی غیر از این موارد را دست نمی زند ، اگر همین موارد را درست مدیریت کنید نیازی به فشار بر مردم نیست ، بنزین صد تومانی شد ۴۰۰ تومان و از ۴۰۰ صد تومان شد هزار تومان ولی یارانه آن به جیب مردم نرفت قیمت های حامل های انرژی افزایش یافت سهم مردم از این در آمد های میلیاردی چقدر است ؟ چرا شفاف سازی صورت نمی گیرد ؟

طرح تحول سلامت که مهمترین دستاورد دولت بود روی زمین ماند و دولت به تعهداتش عمل نکرد ، کاسه صبرکادر درمان را سرریز کرده و بیمارستانها در حال حاضر با بحران مواجه شده اند .

یارانه حق مردم و سهم مردم از منابع کشور است ، حذف یارانه بیش از یک سوم از جمعیت کشور بر خلاف وعده های تبلیغاتی دولت و دستبرد به جیب مردم است ، چرا کرامت و عزت نفس مردم را ندیده می گیرید ، بساری از مردم در بدترین شرایط معیشتی ممکن را دارند زندگی می کنند شب گرسنه می خوابند ، بیماری های سخت را تحمل می کنند چرا که هزینه درمانش را ندارند و با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند اما تحت هیچ نهادحمایتی هم نیستند ، خانواده ها آبرومندی هستند آنوقت شما می خواهید بالاجبار یا مردم را  تحت پوشش نهاد های حمایتی ببرید یا یارانه آنها را حذف کنید . مگر آنهایی که تحت پوشش هستند اوضاع خوبی دارند ؟ آنها در شرایط بدتر از دیگران دارند زندگی را تحمل می کنند .

در همین سیستان اگر یارانه که بسیاری از خانواده ها هیچ درآمدی غیر از یارانه ندارند قطع شوند از گرسنگی خواهند مرد ، این یک واقیعتی است که شما با بستن مرز دور مردم دیوار مرگ کشیدید و تنگه احد را خالی از سکنه کردید ، آن شعار ها و وعده های قبل از انتخابات فراموش شد یا تمسخر مردم بود ؟ اینطور می خواهید فقر مطلق را از کشور دوروبرطرف کنید ؟ اینطور می خواهید کاری کنید که مردم هیچ نیازی به یارانه نداشته باشند بالعکس امروز اگر یارانه را از مردم بگیرید زندگی شان فلج می شود ، دیگر نانوایی ها هم به آنها قرض نمی دهند ، معلوم است آن مسئولی که تخلف چند هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان را بدهی معوق و پرداخت وام به نورچشمی ها می داند نمی تواند درک کند یک فرهنگی با چند فرزند و اجاره نشینی را که این وام ها به او نمی رسد ، نمی تواند بفهمه ناموس مسلمان که درون سطل های زباله شهر دنبال غذا برای کودکانش می گردد چه می کشد ؟اگر دولت قیمت حامل های انرژی و بنزین و عوارض خروج از کشور را چند برابر کند و یارانه یک سوم کشور را هم قطع کند قطعا تورم و گرانی مهار شدنی نیست مثل قیمت ارز آن وقت می گویند چرا کشور با پدیده ای به نام فرار مغز ها و نخبگان از کشور مواجه است چون بجای حمایت از تولید داخلی و نخبگان کشور، چشم به بیگانه دوخته شده و راه واردات بی رویه باز است ، چون بجای تکیه بر صادرات غیر نفتی و حضور در بازار های جهانی و تحقق و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی به نسخه های نظام سرمایه داری عمل می شود ، و این یعنی خودباختگی فرهنگی .

موضوع دوم : دولت امسال هزینه های جاری خودش را افزایش داده و هزینه های عمرانی را کاهش داده ، دولت در سال جاری توفیقی برای اشتغالزایی و رفع بیکاری نداشت ، قطعا با این برنامه بودجه شاهد رکود بیکاری و تعطیلی بیش از پیش واحد های تولیدی خواهیم بود ، مجلس محترم ورود پیدا کند و ضعف دولت را در بودجه ۹۷ جبران کند .

رکود و بیکاری و اختلاس هایی که هر روز یک گوشه آن بر ملاءمی شود مردم را به ستوه آورده اگر یارانه ها بدون توجیه علمی و اقتصادی حذف شود آسیب های اجتماعی پس از آن قابل کنترل نیست ، عواقب بدی در مناطق محروم می گذارد ، از استاندار فهیم و فرمانداران عزیز می خواهیم شرایط منطقه سیستان و آمار آسیب های اجتماعی حاصل از فقر وحشتناک در منطقه را به رئیس جمهور و مجلس یادآوری کنند تا بر اساس شرایط میدانی و واقعی هر منطقه تصمیم بگیرند .

 

نمایندگان عزیز مردم در مجلس در فرصت اندکی که وقت باقی است تا لایحه مناطق آزاد در مجلس رسیدگی شود قدرت تعامل و تجربه خود با دیگر نمایندگان مجلس را نشان دهند و برای قانع کردن نمایندگان مجلس تلاش کنند اگر لازم هست آنها را به سمت منطقه دعوت کنند تا بتوانند حد اکثر آراء را برای تصویب منطقه آزاد سیستان جلب کنندi

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان