شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » سرعت وزش باد در منطقه سیستان ۶۰ کیلومتر بر ساعت

هامون پرس :کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک تا صبح روز چهارشنبه در اکثر نقاط استان موجب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می شود.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی هامون پرس  علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی با تقویت سامانه پرفشار و سرد طی امروز و فردا در شهرهای شمالی، نواحی شرقی و مرز غربی استان سیستان و بلوچستان وزش باد شدید در برخی از این مناطق منجر به خیزش گرد و خاک می شود.

وی با اشاره به اینکه حداکثر سرعت وزش باد در زابل صبح امروز به ۶۰ کیلومتر بر ساعت رسید، افزود: وزش این بادها علاوه بر کاهش دید و کاهش کیفیت هوا منجر به کاهش دما در سطح استان می شود.

وی ادامه داد: از همین رو از نظر دمایی با نفوذ جریانات سرد به استان سیستان و بلوچستان طی دو روز آینده کاهش دما در همه مناطق و یخبندان شبانه در نواحی مرکزی و جنوب شرق استان تشدید می شود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه آسمان استان در حال حاضر قسمتی ابری است، خاطر نشان کرد: از روز پنجشنبه پوشش ابر در سطح استان افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه دریای عمان امروز نسبتا آرام است، بیان داشت: در سواحل جنوبی استان طی امروز شاهد رشد ابر و بارش پراکنده در نواحی شرقی دریا هستیم و از امشب با افزایش شدت وزش باد در سواحل شاهد بادهای سرد شمالی همراه با گرد و خاک خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه دریایی عمان طی روزهای چهارشنبه وپنج شنبه مواج است، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۵ درجه سانتیگراد زیر صفر و زرآباد با حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان