شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » یادداشتی از دکتر محمد تقی رخشانی باعنوان “هزینه های تصمیم امریکا”

به  گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس یادداشتی از دکتر محمد تقی رخشانی باعنوان “هزینه های تصمیم امریکا”

رییس جمهور امریکا با به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و اعلام انتقال سفارت امریکا از تل آویو به این شهر موجی از واکنش ها را در جهان به وجود آورد.
اگرچه ترامپ شخصیتی غیرقابل پیش بینی و جنجالی است اما در کنار وی سیاست مداران و سیاست گذارانی هستند که در طی سالهای گذشته حزب جمهوری خواه را اداره کرده اند و این افراد قطعا می دانستند که این اقدام هزینه های زیادی دارد. به نظر می رسد همان طور که در عرصه ی جهانی مطرح شد و این اقدام را بالفور دوم نامیدند، امریکا و رژیم صهیونیستی هم از این اقدام همین برداشت را دارند و آماده اند که همچون اعلامیه ی بالفور برای پیش برد آن هزینه های مختلف مالی و جانی بپردازند.
اگر امریکا و رژیم صهیونیستی از این تصمیم عقب نشینی بکنند به این معناست که انسجام کشورهای اسلامی و حضور گسترده مسلمانان در اقصی نقاط عالم و همچنین مخالفت کشورهای اروپایی و غیراروپایی در حد و اندازه ای بوده است که هزینه های این اقدام را بر فایده های آن افزون ساخته و آنان ناگزیر پا پس کشیده اند.
این نکته ی اساسی این امر مهم را یادآور می شود که اگر جهانیان به دنبال آرامش در خاورمیانه هستند و از راهکار دو کشور، دو ملت حمایت می کنند باید همه ی توان خود را بگذارند تا هرچه بیشتر هزینه های این اقدام را بالا ببرند تا امریکا و رژیم صهیونیستی موجودیت اسراییل را در خطر ببینند و عقب نشینی بکنند که اگر چنین نشود باید مسلمانان و فلسطینی ها از قدس شریف چشم بپوشند.
دکتر محمدتقی رخشانی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان