شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » (کشته وزخمی شدن )در حوادث جاده‌ای بیشترین آمار را در سطح سیستان وبلوچستان /وقوع ۱۷۰۰ حادثه جاده‌ای در استان سیستان و بلوچستان

هامون پرس :رئیس مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: فاصله طولانی جاده‌های سیستان و بلوچستان و نبود استراحتگاه در این مسیر سبب خواب آلودگی راننده و در نهایت تصادف می‌شود به نحوی که سال گذشته ۱۷۰۰ حادثه جاده‌ای در استان رخ داده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس  به‌نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، فریبرز راشدی اظهار داشت: مساحت استان سیستان و بلوچستان ۱۱ درصد مساحت کل کشور را شامل می‌شود و حوادث جاده‌ای بیشترین آمار را در سطح استان دارد.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به فاصله ۱۱۰۰ کیلومتری شمال تا جنوب استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: نبود محلی برای استراحت رانندگان در مسیر جاده‌های استان منجر به بروز حوادث جاده‌ای به دلیل خستگی راننده می‌شود.

وی تاکید کرد: سال گذشته، یک هزار و ۷۸۴ حادثه جاده‌ای در استان رخ داد که ۲ هزار و ۶۹۰ نفر به دلیل جراحت و صدمه در این حوادث به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتقل شدند. برنامه‌ریزی برای کاهش حوادث تنها متوجه یک نهاد و سازمان نیست؛ مسائل مربوطه در این زمینه در کمیته ایمنی راه‌ها مطرح شده و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود که بسیاری از سازمان‌های ذیربط مانند استانداری، هلال احمر و … در این کمیته حضور دارند.

راشدی افزود: نصب دوربین و آماده‌سازی استراحتگاه برای رانندگان در مسیر جاده‌ها از برنامه‌های کاهش حوادث جاده‌ای در سطح استان سیستان بلوچستان است. برخورد خودرو با حیوانات نیز از مسائل مطرح در کمیته بود که با پیگیری‌های انجام شده، در مسیر جاده کانال‌هایی در دست حفاری است تا حیوانات وارد جاده نشوند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان یادآور شد: در سطح جاده‌های اصلی استان پایگاه های اورژانس به فاصله ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر راه‌اندازی شده و زمان حضور نیروهای اورژانس در محل حادثه جاده‌ای حدود ۹ دقیقه است که در سطح شهر به ۵ دقیقه کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: در مجموع ۱۲۰ پایگاه اورژانس در سطح جاده‌ها و شهرهای استان راه‌اندازی شده که از این تعداد حدود ۱۰۰ پایگاه در مسیر جاده‌ها قرار دارد. ۳۰ درصد پایگاه‌های جاده‌ای اورژانس در مسیر جاده‌های روستایی و فرعی قرار دارد که در صورت تامین اعتبار و نیروی انسانی، پوشش امدادی جاده‌های روستایی و فرعی در سطح استان کامل می‌شود. ۲ بالگرد هوایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دارد که در زاهدان و چابهار مستقر هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان