شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » استاندار خواستار تفویض اختیار به استانها در خصوص توسعه روابط تجاری استانهای مرزی با کشورهای همسایه شد

هامون پرس :استاندار سیستان و بلوچستان در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در خصوص توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه خواستار تفویض اختیار به استانها شد و تاکید کرد: تفویض اختیار به استانها و خروج از تمرکزگرایی تحول جدی را در نوع روابط استانهای مرزی با کشورهای همسایه ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی اوسط هاشمی با اشاره به طرح پیشنهاد تبدیل سیستان به بارانداز خشکی تبادل کالا با محوریت بندر شهید بهشتی چابهار به والی نیمروز گفت: محقق شدن این خواسته می تواند منفعت زیادی عاید مرزنشینان نماید که این پیشنهاد توسط دولت افغانستان به تصویب رسید. وی اظهار داشت: یکی از راهکارهای جدی ما برای پیشگیری از قاچاق، توسعه روابط ما با کشورهای همسایه با محوریت نقش آفرینان محلی است.

استاندار گفت: باید در چارجوب نیاز ملی در صادرات و واردات کالا روابط مان با کشورهای همسایه با توجه به جمعیت و بازار قوی آنها ارتقاء یابد.

هاشمی با بیان اینکه نیاز هست یک بسته مشخص اقتصادی با هدف ارتقاء روابط تجاری با همسایگان تدوین شود ،تصریح کرد: مثلث ایران، هند و افغانستان که حاصل توافق بین روسای جمهور و نخست وزیر هند بود، اقتضای آن اتخاذ یک رویکرد متفاوت است.

وی اضافه کرد: سازمان صنعت ، معدن و تجارت پیشآهنگ اجرایی شدن مثلث ایران،هند و افغانستان است بنابراین پیشنهاد می کنم که استانهای خراسان جنوبی، رضوی و سیستان و بلوچستان که هر سه با هندوستان و افغانستان مرز مشترک دارند، با تدوین برنامه مشخص برای توسعه روابط تجاری، اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی نمایند.

استاندار بیان داشت: کشور پاکستان علی رغم وجود تنگناها ،روحیه تجارت جهانی را در خود ایجاد کرده است؛ دید بلند داشتن گام های بلندی را هم می طلبد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان