شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به سه برابر حد مجاز رسید

هامون پرس :کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در شبانه روز گذشته به سه برابر حد مجاز و در حد بحرانی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس :غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به سه برابر حد مجاز رسید مرتضی فرجی کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان حد مجاز ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و افزود: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت ۵۳۴ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی ادامه داد: حداکثر سرعت وزش باد در این مدت به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید که ضمن کاهش کیفیت هوا شعاع دید افقی را در زهک تا هزار و ۷۰۰ متر کاهش داد.

فرجی افزود: با تغییر الگوی جوی در استان به صورت تشدید سرعت وزش باد و در ادامه وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان تا آخر وقت امروز درشمال استان وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی نقاط به ویژه زهک وهیرمند کاهش شدید دید رخ خواهد داد.

وی افزود: این شرایط با شدت کمتر از روزهای دوشنبه تا اواخر هفته در منطقه تداوم خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تا اواسط هفته در ارتفاعات جنوبی استان بعد ازظهرها شرایط برای رشد ابر، رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و تندباد مهیاست گفت: در شبانه روز گذشته بیشترین بارندگی های جنوب استان به ترتیب در هیچان نیکشهر با ۶ میلی متر و ساربوک قصرقند و کج در سرباز با پنج میلی متر گزارش شد.باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان