شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » حجت الاسلام والمسلمین  شیخ :یکی از مسایل بسیار دل خراش نسل کشی مسلمانان مظلوم ،فقیر،غریب میانمار است گفتند کجایند مدعیان دروغ گوی حقوق بشر؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی #هامون_پرس خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان هامون (محمدآباد)مورخ ۹۶/۶/۱۷ که توسط حجت الاسلام والمسلمین  شیخ امام جمعه محترم شهرستان ایراد گردید.

ایشان ابتدا دعوت به تقوا در گفتار -کردار- اعمال- رفتار نمودند، تقوایی که سرانجام باعث نجات وسعادت گردد وخداوند متعال را همیشه حاضر،ناظر، و شاهد دیدن که الشاهد هوالحاکم

ایشان ایام الله عید سعید غدیر خم را که عید ولایت ، امامت و وصایت آقا امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) هست را تبریک گفتند، وافزودن یکی از مسایل مهم وحساس و اصیل و رکن و اساسی مساله امامت هست، که امامت دنباله نبوت و کامل کننده رسالت است، امامت بعد از نبوت حافظ دین وحجت خدا بر بندگان است ، ایشان افزودن امامت ثمره رسالت خاتم الانبیاء است ، امامت مزد زحمات طاقت فرسای ۲۳ پیامبری نبی مکرم هست، برای رسیدن به قرآن و باطن آن باید از مسیر امام معصوم (ع) حرکت کرد، سیر وسلوک الی الله تنها ازطریق امام (ع) محقق خواهد شد، شناخت دین وحقایق دینی بستگی به شناخت امام دارد، گفتند امام شناسی مقدمه خداشناسی است،انسان شناسی حقیقی با شناخت انسان کامل که همان امام معصوم است میسر است، فقه وعرفان واحکام واخلاق در مسیر شناخت امام معصوم آموخته می شود.
عدم شناخت امام است که موجبات ممات معنوی ،ضلالت ،جهالت را فراهم خواهد کرد ، در یک کلام محور عالم هستی از عرش تافرش امام معصوم است وگفتند ندای به ولایت مولا امیرالمومنین علی ابن ابی طالب ندای به همه ارزشهای والا ومفاهیم انسانی است.

ایشان در ادامه خطبه ها یاد وخاطره شهدای ۱۷ شهریور ۵۷ راگرامی داشتندودر این باره پیام حضرت امام راحل را مطرح کردند وهمچنین ۱۹ شهریور ۵۸ که سالگرد وفات آیت الله سید محمود طالقانی اولین امام جمعه تهران هست را گرامی داشتند و گفتند که امام راحل درباره اش فرموده اند ،: او برای اسلام به منزله ابوذر بود، زبان گویای او چون شمشیر مالک اشتر برنده وکوبنده، مرگ او زود رس و عمر او پر برکت بود.

خطیب نماز جمعه هامون یاد وخاطره دومین شهید محراب آیت الله مدنی را که در ۲۰ شهریور ۶۰ به دست منافقین صورت گرفت را گرامی داشت وگفت ایشان چنان جاذبه داشت که وقتی بچه های خودمانی به ایشان می رسیدند خیال می کردند با پدرشان و یا محرم اسرارشان روبرو شده وآنچنان دافعه داشتند که دشمنان خدا دراو طمع نمی کردند واین درسی برای همه ما خصوصا مسولان ، مدیران، و کارگزاران این نظام مقدس که دشمنان و بد خواهان در آنها طمع نکنند.

ایشان همچنین ۲۰ ذی الحجه سال ۱۲۸ هجری قمری ولادت امام موسی کاظم (ع) بوده که تبریک گفتند و افزودن کظم غیظ فرو خوردن خشم از صفات ائمه بویژه امام هفتم بوده که برای همه ما درس است.

حاج آقا شیخ در ادامه خطبه ها افزودن یکی از مسایل بسیار دل خراش نسل کشی مسلمانان مظلوم ،فقیر،غریب میانمار است گفتند کجایند مدعیان دروغ گوی حقوق بشر؟ سکوت مرگبار تا به کی ادامه دارد؟ کجایند دولتها وملت های عربی و مسلمانان جهان مگر پیامبر (ص) نفرمودند : ( من لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم)کجایند حکام سعودی و آل خلیفه مگر کر وکور شده اید؟

امام جمعه شهرستان هامون فرمودند: اگر ۶۰ کشور مسلمان بعضی اختلافات کوچک را کنار بگذارند و با هم برنامه واتحاد داشته باشند. کجا نا مسلمانان بودایی جرات پیدا می کنند که کودک مسلمان را زیر سم ونعل کثیفش له کند ورحمی به کودک و سالمند، زن و مرد، پیر و جوان مسلمان نداشته باشد، و با بدترین و فجیع ترین وضع مسلمان را بکشد و یا زنده زنده او را بسوزاند. سبحان الله اما حیف که دشمن اول مسلمانان را به جان هم انداخته و وحدت را از آنها گرفته ودر خیلی از جاها دشمن کنار ایستاده وتماشا میکند ومی خندد .آیا وقت آن نرسیده که مسلمانان جهان به آموزه های دینی وبه دستور و روش پیامبرشان و بزرگان دینشان عمل کنند ویکپارچه ومنسجم شوند و این تذهبون؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان