شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » اطلاعات مهم برای ثبت نام اولیه خرید خودروی قسطی توسط بازنشستگان محترم کشوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس  به نقل  از ( سایت صندوق بازنشستگی )صندوق بازنشستگی کشوری در گامی دیگر و در جهت تحقق اهداف سازمانی خود که تلاش برای ارتقای سطح رفاه بازنشستگان تحت پوشش است، برای نخستین بار از طریق ارائه خدمات لیزینگ به جامعه بازنشستگان ارجمند کشوری، توسط شرکت واسپاری آتیه صبا وابسته به هلدینگ بانک، بیمه و سهام صندوق بازنشستگی کشوری، اقدام به فروش اقساطی محصولات تولیدی شرکت ایران خودرو در چارچوب شرایط عمومی نموده است.

 

۱- ثبت نام بازنشستگان کشوری برای خرید خودروی قسطی با نرخ سود متوسط ۱۰ درصد پایین تر از بازار لیزینگ، از ۱۴ شهریور به مدت یک هفته آغاز می شود.

۲- در این طرح انواع خودروهای مندرج در طرح های فروش اقساطی شرکت ایران خودرو شامل خانواده پژو ۲۰۶، خانواده سمند و همچنین پژو ۴۰۵ عرضه می شود. این طرح شامل محصولات سایر خودروسازان داخلی نمی شود.

۳- تعداد خودروهای قابل عرضه در اولین مرحله اجرای این طرح، شامل ۱۰۰۰ دستگاه است.

۴- بهای خودروهای این طرح، مطابق فهرست بهای محصولات شرکت ایران خودرو در زمان ثبت نام در نمایندگی های ایران خودرو است.

۵- میزان تسهیلات خرید خودرو معادل ۵۰% بهای خودروها تا سقف ۱۷۵ میلیون ریال است.

۶- بازپرداخت تسهیلات، به دو صورت ۳۶ ماهه و ۴۸ ماهه پیش بینی شده است. نرخ تسهیلات برای بازپرداخت ۳۶ ماهه سالانه ۱۰% طی ۶ فقره چک و نرخ تسهیلات برای بازپرداخت ۴۸ ماهه سالانه ۱۲% درصد طی ۸ فقره چک درنظر گرفته شده است که متقاضیان مجاز به انتخاب یکی از این ۲ روش هستند.

۷- چک تضمین معادل ۱۲۰ درصد نسبت به اصل و فرع تسهیلات ارائه شده از خریدار دریافت می شود.

۸- سند خودرو به نام متقاضی صادر و در رهن شرکت ایران خودرو تا زمان بازپرداخت کامل تسهیلات قرار می گیرد.

۹- با توجه به اینکه بیمه نامه شخص ثالث در سال اول، از سوی شرکت ایران خودرو صادر و در قیمت خودرو لحاظ می شود، بنابراین، بیمه نامه شخص ثالث در سال های دوم به بعد از طریق شرکت واسپاری آتیه صبا و بیمه ملت صادر و بهای آن به صورت علی الحساب محاسبه و به مبلغ اقساط افزوده می شود. هرگونه کسری یا مازاد علی الحساب دریافتی نسبت به بهای قطعی بیمه نامه ها، در زمان تسویه حساب محاسبه می شود.

۱۰- بیمه نامه بدنه برای خودروهای موضوع این طرح از طریق شرکت واسپاری آتیه صبا و بیمه ملت صادر می شود. بهای بیمه بدنه صادره در سال اول، به مبلغ پیش پرداخت افزوده شده و در سال های دوم به بعد به صورت علی الحساب محاسبه و به مبلغ اقساط افزوده خواهد شد. هرگونه کسری یا مازاد علی الحساب دریافتی نسبت به بهای قطعی بیمه نامه ها، در زمان تسویه حساب محاسبه می شود. برای خودروهایی که دارای کارت طلایی هستند، بیمه نامه بدنه برای سال اول صادر نمی شود.

۱۱- طبق ضوابط طرح، به هر بازنشسته فقط یک دستگاه خودور واگذار می شود. سند مالکیت خودروهای موضوع طرح صرفاً به نام بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری صادر خواهد شد.

۱۲- زمان تحویل خودروها از تاریخ تکمیل فرآیند ثبت نام نزد نمایندگی‏های ایران خودرو و صدور تاییدیه اعتبارسنجی، مشابه طرح های جاری شرکت ایران خودرو است.

۱۳- در صورتیکه چک های اقساط و تضمین از سوی اشخاصی غیر از شخص بازنشسته ارائه شود، صادرکننده چک به عنوان ضامن قرارداد ملزم به امضای قرارداد و سایر فرم های مربوطه است و پشت چک های صادره به امضای بازنشسته متقاضی می رسد.

۱۴- براساس محاسبات اولیه، به عنوان نمونه برای خودروی پژو ۲۰۶ صندوق دار V8، میانگین اقساط ماهانه بدون احتساب بیمه با بازپرداخت ۳۶ ماهه، ۵ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۳۴۳ ریال و با بازپرداخت ۴۸ ماهه ۴ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۸۸۲ ریال برآورد شده است. به منظور بیان هرچه بهتر شرایط مالی اجرای مرحله اول طرح فروش اقساطی خودرو به بازنشستگان کشوری، محاسبات فروش یک دستگاه خودروی ۲۰۶ صندوق دار، مطابق فهرست بهای شهریور ماه ۹۶ شرکت ایران خودرو، در ۲ حالت بازپرداخت ۳۶ و ۴۸ ماهه در جدول زیر به عنوان نمونه ارائه شده است:

توضیحات جدول:

ارزش افزوده فرع تسهیلات به مبلغ پیش پرداخت اولیه اضافه می شود.

علی الحساب های اقساط بیمه بدنه و شخص ثالث، حسب مورد به مبلغ پیش پرداخت اولیه و مبالغ اقساط افزوده می شود.

با توجه به اینکه فاصله هر قسط ۶ ماه تعیین شده است، مبلغ قسط با احتساب علی الحساب بیمه (۶ ماهه) در محاسبات نمونه برای اقساط ۳۶ ماهه حدوداً ۴۲،۳۰۰،۰۰۰ ریال و برای اقساط ۴۸ ماهه حدوداً ۳۷،۲۰۰،۰۰۰ ریال است.

 

۱۵- ثبت نام اولیه خرید خودروی قسطی توسط بازنشستگان کشوری هیچگونه حقی برای ثبت نام کنندگان و خرید نهایی خودرو ایجاد نخواهد کرد. ثبت نام اولیه، صرفاً به منظور دریافت اطلاعات اولیه بازنشستگان محترم و برای مشخص شدن تعداد متقاضیان انجام می شود.

۱۶- در حال حاضر فقط بازنشستگان عضو صندوق بازنشستگی کشوری امکان ثبت نام اولیه برای خرید خودرو را دارند و وظیفه بگیران این صندوق شامل طرح نمی شوند.

۱۷- پس از انجام ثبت نام اولیه، در صورت استقبال بازنشستگان با توجه به محدودیت فروش خودرو، در مرحله نخست طرح واگذاری خودروی قسطی، متقاضیان وارد مرحله قرعه‏ کشی با حضور مسوولان ذیصلاح می شوند. برندگان مرحله قرعه کشی، باید در مدت زمان مشخص با تهیه مدارک لازم و ارائه آن به نمایندگی های ایران خودرو که از سوی شرکت واسپاری آتیه صبا تعیین می شوند، اقدامات لازم برای خرید خودرو را انجام دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان