شما اینجا هستید
اخبار ایران وجهان » موضوع سگ‌های ولگرد و ترس از گزیدگی چیزی نیست که شوخی‌بردار باشد، چرا که مستقیما با زندگی و مرگ انسان ارتباط دارد؛ لزوم ورود نمایندگان سیستان درمجلس شورای اسلامی برای حل مشکل بعداز فوت شش نفر بر اثر “هاری”در سیستان

هامون پرس » موضوع سگ‌های ولگرد و ترس از گزیدگی چیزی نیست که شوخی‌بردار باشد، چرا که مستقیما با زندگی و مرگ انسان ارتباط دارد؛ لزوم ورود نمایندگان سیستان درمجلس شورای اسلامی برای حل مشکل بعداز فوت شش نفر بر اثر “هاری”در سیستان

در پی چند مورد حیوان گزیدگی و مرگ و میرناشی از هاری در شهرستان زابل، تعدادی از شهروندان خواستار توجه ویژه مسئولین این شهرستان و دستگاههای متولی ‌در این خصوص شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس  /‌‌ یکی ازشهروندان با ابراز نگرانی در این زمینه گفت: موضوع سگ‌های ولگرد و ترس از گزیدگی چیزی نیست که شوخی‌بردار باشد، چرا که مستقیما با زندگی و مرگ انسان ارتباط دارد.

حیدری ادامه داد: سگ‌های ولگرد بصورت گله‌ای در محله‌ها و خیابان‌ها مشاهده می‌شوند که این موضوع بسیارنگران کننده است.

نوری از دیگر شهروندان نیز در این رابطه گفت: ترس از سگ‌های ولگرد و دیدن آنها که مبادا مبتلا به هاری باشند و به بچه‌ها حمله کنند، آرامش را از ما گرفته است.

وی ادامه داد: مگر می‌توان از بازی کردن بچه‌ها درکوچه و خیابان جلوگیری کرد؟ ازطرفی وجود سگ‌های ولگرد در کوچه‌‌ها، خیابان‌ها و محله‌ها مدتی است که خیلی زیاد شده و تعجب ما ازاین است که چرا اقدامی دراین زمینه صورت نمی‌گیرد؟

یکی دیگر از شهروندان نیز گفت: از وقتی که خبر چند نفر فوتی دراثر بیماری هاری در شهر شایع شده احساس می‌کنیم که هرآن امکان دارد جانمان به خطر بیفتد و مورد حمله سگی قرار بگیریم.

وی که خود را وحیدی معرفی کرد و افزود: بالاخره باید برای برون رفت از این معضل چاره اندیشی اساسی ‌شود.

یکی دیگر از شهروندان گفت: خیلی از اوقات به وضوح سگ‌های ولگرد را در خیابان‌ها می‌بینیم که بصورت گله‌ای پرسه می‌زنند و به این طرف و آن طرف می‌روند اما چرا کاری و اقدامی دراین باره انجام نمی‌شود، واقعا جای تعجب دارد.

این شهروند که خود را خانم ا. سارانی معرفی کرد، اظهارکرد: وجود سگ‌های ولگرد در شهر، امکان دارد که باعث شیوع خیلی از مریضی‌ها و بیماری‌ها ‌شود و از طرفی صدای زوزه و سر و صداهای این حیوانات نیز آرامش را از بین می‌برد و رعب و وحشت ایجاد می‌کند.

در این رابطه رئیس خدمات شهری شهرداری زابل گفت: از ۷ تیرماه ۹۶ کار اتلاف وجمع آوری سگ‌های ولگرد در دستور کارما قرار گرفته و با جدیت دراین باره اقدام می کنیم.

عباس رنجبر افزود: روزها حدود ۴۰ طعمه و شب‌ها ۲۰ طعمه در اطراف شهر و محل‌های تجمع سگهای ولگرد پخش می‌کنیم و تمام تلاش ما براین است تا بتوانیم این کار را به سرانجام برسانیم.

وی اضافه کرد: تقریبا شبها بین ۱۸ تا ۲۰ مورد اتلاف سگ ولگرد از طریق شلیک گلوله داریم.

وی در ادامه گفت: محله‌هایی که تردد سگ‌های ولگرد در آنجا خیلی زیاد است، شناسایی شده و در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری ستاد بحران درشهرداری زابل، افزود: قرار براین است تا تعداد اکیپ‌های جمع آوری و اتلاف سگ‌های ولگرد افزایش داده شود.

رئیس خدمات شهری شهرداری زابل اضافه کرد: نیروی انتظامی از ابتدای شروع طرح همکاری داشته ولی همکاری بیشتر و مجدانه در این زمینه قطعا راهگشا خواهد بود.

وی ازهمکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره محیط زیست دراین زمینه قدردانی کرد و افزود: جلساتی نیز با برادران بسیج  در محلات هم برگزار شده که از این عزیزان هم خواسته شده تا با ما دراین رابطه همکاری نمایند.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه گله‌های سگ‌های ولگرد از سمت روستاها به طرف شهر سرازیر می‌شوند، جلساتی را با بخشداری‌ها داشته‌ایم و قرار براین شده که در این زمینه همکاری لازم صورت گیرد./ایسنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. عیسی مقدم

    سلام با خسته نباشی خدمت برادر یزدانپناه یک خواسته از جنابعالی درخصوص همین خانه های بهداشت در فقیر لشکری پشت ادیمی که این خانوارهایی که تحت کنترلان این خانه بهداشت میباشند زیاد میباشد اگر این موضوع در سایت جنابعالی ذکر شود شاید یکی از اون …شاید تکونی به خودشون بدن تا در قسمت شمالی روستا که همون پشت ادیمی میباشد بر زدن یک خانه بهداشت فکر کنند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان