شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » دیدار مهندس هاشمی استاندار با معاون اول رئیس جمهوری به منظور تصویب منطقه آزاد سیستان در مجلس

هامون پرس – استاندار سیستان و بلوچستان به منظور هم افزایی میان دولت و مجلس شورای اسلامی برای تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان روز شنبه با دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رئیس شورایعالی مناطق آزاد کشور در تهران دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس به نقل از  روابط عمومی استانداری، علی اوسط هاشمی هدف از این دیدار را پیشگیری از تکرار نشدن تجربه تلخ گذشته از تصویب نشدن منطقه آزاد سیستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: در این دیدار بر ضرورت هم افزایی در دولت، بکارگیری نقش معاونان پارلمانی، انتخاب نماینده دولت برای دفاع از لایحه در مجلس و هماهنگی با رئیس محترم مجلس شورای اسلامی که پیش تر در سفرش به استان قول پیگیری خواسته مردم را داده اند، تاکید شد.

استاندار سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد این دیدارها منتج به محقق شدن خواست مردم و تحقق وعده رئیس جمهوری شود.

به گزارش ایرنا، استاندار سیستان و بلوچستان پیش از این نیز در سال گذشته با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس سازمان صداوسیما دیدار کرده است.

ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان از جمله پیشنهادها و وعده های سفر رئیس جمهوری به استان سیستان و بلوچستان است که متعاقب آن با تلاش دولت لایحه آن تاکنون ۲ بار به مجلس شورای اسلامی ارائه شد اما بنا به دلایلی به تصویب نرسید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. بلوچستانی

    برادران عزیزوارجمند منطقه آزادبه جایی اختصاص داده می شودکه بایک کشورصنعتی،توریستی وتجاری همسایه باشدویااینکه خودانجااین جاذبه راداشته باشد.حال سرچه منطقی شمابرای منطقه آزادشدن منطقه سیستان پافشاری می کنیدوازخودنپرسیده ایداگرمنطقه ماکه هیچ قابلیتی نداردآزاداعلام کنندفردای آن …که قابلیت منطقه اشان به مراتب بیشتروبهتراست اعتراض می کنند.پس بهترنیست بجای این موضوع که موضوع ومطالبه غیرکارشناسی شده است فکرتان رابه سمت وسوی بهتری سوق دهیدوچاره اندیشی کنیدکه سگستان قدیم وسیستان امروز ازاین وضعیت خارج شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان