شما اینجا هستید
تازه های خبری » اکبر ترکان: ارائه لایحه منطقه آزاد سیستان به مجلس

هامون پرس دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به مدرن شدن روستای تیس در دولت دوازدهم از تصویب نقشه منطقه آزاد سیستان در دبیرخانه و ارائه لایحه آن به مجلس در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس ،اکبر ترکان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به مشکلات روستای تیس اظهار کرد: بالغ بر ۲۴سال از عمر منطقه آزاد چابهار می گذرد و در این مدت متاسفانه وضعیت قابل قبولی در روستای تیس برقرار نیست.

وی افزود: روند ساماندهی و بهسازی روستای تیس از دوسال قبل شروع شده و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

به گفته دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مشکل اصلی در ساماندهی روستای تیس ،جذب مشارکت مردم بود که خوشبختانه با گذشت زمان این مهم اکنون حل شده است.

ترکان تاکید کرد: گام اول در ساماندهی روستای تیس آسفالت معابر و بهسازی مسیرهاست و در مرحله بعد نیز شبکه آبرسانی و تصفیه آب روستا ایجاد می شود.

وی ایجاد شرکت آب و فاضلاب تیس را یکی از اهداف ساماندهی این روستای تاریخی خواند و گفت: مطالعات سیستم جمع آوری فاضلاب و طراحی شبکه آب تیس تکمیل شده و سال آینده اجرایی می شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به تخصیص اعتبارات روستای تاریخی تیس اظهار امیدواری کرد: در دولت دوازدهم تیس به یک نقطه مدرن تبدیل می شود.

وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصویب منطقه آزاد سیستان خاطرنشان کرد: ماه گذشته نقشه منطقه آزاد سیستان در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تصویب شد و برای تصویب نهایی به مجلس تقدیم شد.

ترکان منطقه آزاد چابهار و سیستان را مکمل یگدیگر دانست و اظهار امیدواری کرد: با عنایت نمایندگان لایحه منطقه آزاد سیستان هر چه سریعتر به تصویب مجلس برسد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان