شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » منطقه آزاد سیستان در دستور کار قرار گرفت

 هامون پرس :مطالبات مردم و نخبگان سیستان در حال به بار نشست

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یکی از برنامه‌های مهم دولت را ایجاد مناطق آزاد جدید در مناطق مرزی کشور عنوان کرد و گفت: ‌‌مهران،‌ زابل ‌و جاسک‌ در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش هامون پرس، اکبر ترکان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد مناطق ویژه اقتصادی ۴۰ منطقه غیرفعال و راکد و ۲۴ منطقه ویژه اقتصادی فعال است.

وی گفت: برخی از این مناطق ویژه اقتصادی کارشناسی شده نبوده و صرفاً بر اساس خواست نمایندگان مصوب شده است.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد: این مناطق از لحاظ آمایشی مناسب این کار نبوده‌اند و قبل از این باید مطالعات لازم درباره این مناطق انجام می‌شد.

وی در عین حال با تاکید بر اینکه اکنون مجوز این مناطق ویژه آزاد گرفته شده و باید برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مورد حمایت قرار بگیرد اظهار کرد: باید از این ظرفیت‌ها برای سرمایه‌گذاری و اشتغال استفاده شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد همچنین یکی از برنامه‌های مهم دولت را ایجاد مناطق آزاد جدید در مناطق مرزی کشور عنوان کرد.

به گفته وی به منظور اجرای این برنامه، منطقه مرزی مهران در ایلام، زابل در سیستان و بلوچستان و جاسک در هرمزگان برای تاسیس منطقه آزاد جدید در دستور کار قرار گرفت.

ترکان با تاکید بر اینکه ایجاد مناطق آزاد جدید در مرزها برای برقراری مبادلات تجاری و صنعتی با همسایگان است خاطرنشان کرد: به طور حتم داشتن روابط هر چه نزدیک‌تر با همسایگان، اقدامی است که دشمنان نمی‌توانند بر روی آن تاثیر بگذارند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان