شما اینجا هستید
اخبار ایران وجهان » مصاحبه اختصاصی هامون پرس با سرکار خانم رضوانی کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر زابل

به گزارش هامون پرس شهلا رضوانی عضو چهارمین دوره شورای شهر زابل و کاندیدای پنجمین دوره شورا در مصاحبه با خبرنگار هامون پرس به سوالات مطروحه این چنین پاسخ داد.

به عنوان سوال اول لطفاً خودتان را معرفی نمائید بصورت کامل

شهلا رضوانی هستم متولد ۱۳۵۶ از روستای امامیه شهرستان زابل دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته مهندسی اقتصاد کشاورزی از دانشگاه ملی زابل .متاهل و دارای۳ فرزند و هم اکنون در دانشگاه زابل مشغول خدمت گذاری هستم.

هدف تان از شرکت در انتخابات شورای شهر چیست؟

هدفم از شرکت در انتخابات این دوره با استفاده از تجربه گذشته و خرد جمعی و تخصص نخبگان بتوانیم صادقانه به مردم شهر خدمت کنم. و با همکاری مسئولین و مردم مشکلات شهر را مرتفع نماییم.

سوابق اجرایی و فعالیت های خود را شرح دهید.

اهم مسئولیت های اجرایی که داشتم در دانشگاه زابل :ااز سال ۷۹ به بعد مسئول دبیرخانه حوزه معاونت آموزشی، مسئول امور شبانه و آموزشهای آزاد دانشگاه ،مسئول پذیرش و ثبت نام دانشگاه، مسئول آموزش دانشکده کشاورزی و دبیر کمیته تخلفات اداری دانشگاه  و مدیر حوزه های کنکور سراسری می باشد.

عضو فعلی شورای اسلامی شهر زابل، مسئول کمیسیون طرح و برنامه و بودجه شورا در سال ۹۲ تا ۹۳ و مسئول کمیسیون امور بانوان و مدیر عامل شرکت فنی مهندسی گلبهار نیز هستم.

شعاری برای اجرای اهداف انتخاباتی خود انتخاب کرده اید؟

شعار انتخاباتی من تفکر انقلابی و اقدام انقلابی است.به نظر من در شهر زابل و در منطقه سیستان همه مردم و مسئولین بایستی برای آبادانی انقلابی عمل نمایند تا بتوانند کاستی های موجود را جبران نمایند.

اگر رای بیاورید اولین کارهایی که در منطقه انجام می دهید چیست؟

اگر در این آزمون پذیرفته شدم به کمک دیگر همکارانم سعی خواهم کرد اولین اقدامم اصلاح ساختار شهرداری باشد.

به خودتان به عنوان یک شهروند رای می دهید؟

اگر خودم را قبول نداشتم و به توانمندی هایم اعتقاد نداشتم قطعاً وارد عرصه انتخابات نمی شدم چرا که معتقدم هر رای حق الناس است بر گردنم و باید پاسخگو باشم.

اولین بودجه ای که به شهر تعلق گرفت آن را در چه زمینه ای هزینه می کنید؟

در زمینه عمرانی البته از حاشیه شهر به مرکز شهر.معتقدم شهر زابل تبدیل شده به یک روستای بزرگ و به شدت نیاز به بهسازی و عمران دارد.

نظر شما در مورد عملکرد شورای فعلی شهر چیست؟

در شورای چهارم اقدامات خوبی انجام شد ولی کافی نبود و می بایست بهتر عمل می شد، در سال اول شورا موفق بود ولی از سال دوم به بعد شورا خیلی موفق نبود .ما هم تلاش کردیم ولی تعداد آرای کمی داشتیم .مستحضرید که در شورا رای با اکثریت هست .

ایرادات شورای شهر فعلی را چه می دانید؟

مهمترین ایراد شورای چهارم نداشتن برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بود .وقتی مسیر مشخص نباشد به هدف مطلوب نخواهیم رسید.

با توجه به اینکه شما در دوره فعلی عضو شورای شهر بوده اید در خصوص بودجه های که گرفته شده است مختصر شرحی بیان کنید.

شهرداری ها موسسات غیر انتفاعی هستند که بودجه خاصی از جایی دریافت نمی کنند مگر در موارد خاص یا طرح های عمرانی ملی بنابراین خودشان باید درآمد کسب کنند .در این دوره هم مانند قبل شهرداری بدهی های زیادی هم به پرسنل و هم به ارگان ها، شرکتها و افراد داشت و بیشتر سعی بر پرداخت معوقات پرسنلی و بیمه و سایر بدهی ها شد و در کنار آنها کارهای عمرانی صورت گرفت و تعدادی هم ماشین آلات خریداری شد.

در شورای شهر چهارم چه نو آوری های صورت گرفته است؟

بدلیل کثرت نیرو(حدود ۱۰۰۰ نفر نیرو) در شهرداری زابل مهمترین اقدام شورا جلوگیری از جذب نیرو بود در این دوره یک نفر نیرو به سیستم اضافه نشد چون شهرداری توان پرداخت حق و حقوقشان را نداشت .و نشستهای مردمی و برگزاری کمیسیونهای تخصصی که در ابتدای شورای چهارم شکل گرفت ولی متاسفانه ادامه پیدا نکرد .

شما بعنوان عضو شورای شهر در دوره چهارم عضو چه کمیسیونی بوده اید و چه دستاورد های این کمیسیون داشته است.

در سال اول شورا من مسئول کمیسیون طرح و برنامه و بودجه بودم که در سال مذکور توانستم اتاق فکری در شورا شکل دهم و از همه مسئولین و روسای ادارات و دانشگاه ها ، متخصصین و نخبگان و کاندیداهای شورا و مردم جهت همکاری با شورا دعوت بعمل آمد و همکاری خوبی صورت گرفت .در خصوص بودجه نیز متخصصین حضور داشتند و با هم نقاط ضعف و قوت بررسی شد که در همین جا جا دارد من از همه بزرگواران تشکر کنم.در سال دوم به دلیل تاسیس کمیسیون امور بانوان، مسئولیت کمیسیون طرح و برنامه به سایر همکاران واگذار شد .

کمیسیون بانوان نیز با کمیته های مختلف با حضور نماینده بانوان ادارات و بانوان کار آفرین و بانوان موفق برگذار می شد

در دانشگاه زابل همایشی با همکاری کمیسیون بانوان شورا برگزار شد و همایش کشوری نیز در قم برگزار شد با حضور شورای عالی استانها و تمامی بانوان شورای های سراسر کشور .

در مورد انتخاب شهرداران در دوره چهارم تا چقدر شورا را موفق می بینید.

اولین انتخاب شهردار از طریق فراخوان صورت گرفت و خودمان نیز از افراد توانمند جهت کاندیدای سمت شهرداری دعوت کردیم و با بررسی سوابق و مصاحبه رای گیری صورت گرفت .ولی در انتخاب شهردار دوم اکثر اعضای شورا موافق انتخاب شهردار فعلی بودند و مصاحبه ای برگزار نشد. و به نظر خودم شورا می توانست بهتر عمل کند.

 

آیا کاری بوده است که در شورای چهارم می خواستید انجام بدهید اما صورت نگرفته؟

 طرح های  درآمدی که به درآمدهای پایدار شهرداری کمک کند ولی اجرایی نشد و مقاومتهایی صورت گرفت .مهمتر از همه شهر بازی و پارک بانوان را پی گیر بودم که در خصوص پارک بانوان با همکاری امام جمعه محترم و فرماندار محترم اقدامات خوبی صورت گرفت و امیدوارم در آینده نزدیک راه اندازی گردد.

ایا از شورای شهر حقوق دریافت می کنید یا تاکنون هدیه یا وجه ای دریافت کرده اید؟

از شورای شهر حقوق نگرفته ام اما حق جلسه می گرفتم ۲ عدد کارت هدیه در روز زن جمعا به ارزش ۳۰۰ هزار تومان دریافت نمودم.

میزان دریافت اعتبارات برای شهرداری در شورای چهارم چه میزان بوده است و چقدر افزایش داشته است نسبت به شورای سوم؟

بودجه شهرداری از ۹ میلیارد به ۳۳ میلیارد افزایش یافت.

در پایان اگر ناگفته ای باقی مانده است با مردم بیان بفرمایید.

 از تمامی شهروندان صبور زابل خواهش می کنم که در انتخاب اعضای شورا دقت نمایند و به افراد متعهد و متخصص رای دهند برایشان قوم و طایفه در اولویت نباشد چرا که افراد با تقوا و خدا ترس همواره خدا را ناظر بر اعمال شان دانسته و جز به خدمت خلق خدا نمی اندیشند . و همواره منافع مردم را بر منافع خاص ترجیح می دهند.

به امید روزهای سبز و آباد برای زابل با همت همه ما .

ملتمس دعای خیر همه شهروندان

 

 

 

 

 

  1. جعفر

    خانم رضوانی جلسات دو سال آخر رو اصلا نوی شورا نبود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان