شما اینجا هستید
تازه های خبری » “منطقه آزاد سیستان و نمایندگان مجلس” به قلم دکتر محمد تقی رخشانی

هامون پرس :روزنامه محلی زاهدان مطلبی به قلم محمد تقی رخشانی مدیر مسئول و صاحب امتیاز این روزنامه با عنوان ‘منطقه آزاد سیستان و نمایندگان مجلس’ منتشر کرده است.

در این مطلب آمده است: فراز و فرود مناطق آزاد و موفقیت ها و عدم موفقیت ها، موافقان و مخالفان این پدیده را به چالش مهمی در افکار اقتصاددانان تبدیل کرده است.

متأسفانه در میانه ی کشاکش موافقان و مخالفان مناطق آزاد لایحه ی منطقه ی آزاد سیستان به مجلس ارایه شد و با سیاسی کاری های پایان دوره ی مجلس قبل به تصویب نرسید. خوشبختانه دولت با شناخت و تحلیل درست از تأثیرگذاری منطقه آزاد در بهبود شرایط زندگی در سیستان این لایحه را یک بار دیگر به مجلس برد.

اکنون آنچه اهمیت دارد پیگیری و تلاش نمایندگان برای رایزنی با همکارانشان در مجلس برای تصویب این لایحه است. آنچه از تحرکات نمایندگان به گوش می رسد و در گوشه و کنار شنیده می شود چندان امیدوارکننده نیست. در حالیکه نمایندگان چند منطقه ی دیگر که در لایحه ی مناطق آزاد آمده اند به طور گسترده فعال هستند و جلسات متعدد و پیاپی با تأثیرگذاران مجلس و خارج از مجلس برگزار می کنند و حتی نمایندگان را به حوزه ی انتخابیه می برند تا شرایط را به طور ملموس دریابند.

نمایندگان استان ما برخی از این مسئله فاصله می گیرند و آن را به خود مربوط نمی دانند و برخی اظهار می دارند که قرار شده است فلان نماینده که از ما سخنورتر است در این زمینه صحبت کند.

نمایندگان بدانند که نطق های دوران انتخابات و وعده های متعدد اگر قرار است لاف در غربت و وعده ی سر خرمن نباشد باید در چنین مواقعی که لوایح اساسی برای استان در حال مطرح شدن است خود را نشان دهند والا پس از آمدن لایحه به صحن مجلس و تصویب نشدن ذکر مصیبت و سوگواری و تأسف خوردن فایده نداد. لایحه ی منطقه آزاد سیستان آزمون بزرگ نمایندگان استان است و چشم مردم استان نظاره گر توانایی و دلسوزی آنان است. منبع ایرنا

  1. عباسی

    با تشکر از دکتر تقی رخشانی باید گفت که وضعیت حال حاضر سیستان از ……. بد تره اب چاه نیمه که اصلا قابل خوردن نیست و همه مسولین می دانند ولی بخاطر اینکه صدای مردم در نیاد حرفی نمی زنند و جالب اینجاست که ان نمایندگان سیستان که ان همه هیاهو بلند کرده بودند صدایشان در نمیاد مگر مردم سیستان چه جرم و گناهی مرتکب شده اند که طوفان ریزگردها از یک طرف نبود اب در هامون که کوتاهی مسولان را می رساند از طرف دیگر و حال بو گرفتن اب چاه نیمه ها از طرف دیگر چرا دولت محترم به فکر مردم نیست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان