شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » علی لاریجانی در تجمع وحدت و امنیت:لایحه ایجاد منطقه آزاد سیستان یک پروژه اقتصادی مهم محسوب می شود

به گزارش هامون پرس به نقل از ایسنا  علی لاریجانی در تجمع وحدت و امنیت در زاهدان اظهار کرد: امروز سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه اقتصادی قرار گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی متعدد در استان نشان از این دارد که حجم سرمایه گذاری ها در استان افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: باید در برنامه ششم توسعه، سیستان و بلوچستان بصورت ویژه دیده شود و کمی ها و کاستی های گذشته استان بر طرف شود.

وی موضوع گاز رسانی به شهرهای استان و توسعه خط راه آهن استان و همچنین توسعه سواحل مکران را از دیگر پروژه های مهم در حال اجرا در سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در مجلس فرصتی است که بحث‌های پیرامون بودجه سالانه و برنامه پنجساله ششم پیگیری شود و با توجهی خاص نسبت به توسعه استان سیستان و بلوچستان برنامه ریزی کرد تا در پناه امنیتی که در این استان وجود دارد، رشد اقتصادی معقول و سنجیده‌ای نیز در آن ایجاد شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه ایجاد منطقه آزاد سیستان یک پروژه اقتصادی مهم محسوب می شود و این مهم در مجلس بایگانی نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان حق زیادی برای ایجاد امنیت پایدار در ایران اسلامی دارد و باید این حضور را قدر دانست.

وی در ادامه به اهمیت موضوع وحدت بین مسلمانان اشاره کرد و افزود: آمریکا و ایادی آن می‌دانند که اگر مسلمانان با یکدیگر متحد شوند، می‌توانند در مقابل آمریکا و استکبار بایستند و آنگاه است که منافع دشمنان اسلام به خطر می‌افتد.ل

لاریجانی بیان کرد: ایجاد تفرقه و بدبینی موضوع مهمی است که دشمن از آن به نفع خود استفاده می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اتحاد و وحدت مسلمانان قطعا برنامه‌ریزی‌ها و معادلات دشمنان را به هم می‌‌ریزد، تاکید کرد: اتحاد مسلمانان منافع امت اسلام را به دنبال داشته و باعث شکست بزرگ برای آمریکا است.

  1. از مهران

    با حلواجلوا گفتن دهان شیرین نمی شود منطقه ازادمهران وسیستان باراول رای نصف بعلاوه یک اوردچون ما محروم هسیتیم اقای باهنر ردش کرد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان