شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » حجت‌الاسلام کیخا امام جمعه زابل :ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان جزو نیازهای اساسی مردم منطقه سیستان است

به گزارش هامون پرس به نقل از ایسنا:حجت‌الاسلام کیخا افزود: از آنجا که کارشناسان مربوطه، طرح ایجاد منطقه آزاد سیستان را منطقی می‌دانند و به توجیهات اقتصادی آن اقرار کرده‌اند؛ اگر کسی قصد ممانعت از اجرای آن را داشته باشد؛ باید دلایل و مستندات محکمی مبنی بر به صرفه نبودن آن ارائه کند. تاکنون کسی چنین دلایلی ارائه نکرده؛ بنابراین بهانه اینکه طرح توجیه ندارد؛ پذیرفته نیست.

کیخا گفت: در جلسه‌ای که اخیراً با استاندار داشتم؛ وی تأکید کرد که آن بخش اقدامات لازم در زمینه ایجاد منطقه آزاد سیستان که بر عهده وی بوده؛ انجام گرفته است و طرح منطقه آزاد سیستان در حال طی کردن مراحل قانونی است.

وی در خصوص مطالبات مردمی در زمینه ایجاد منطقه آزاد سیستان، اظهار کرد: مردم نجیب و صبور سیستان باید به مسئولان فرصت دهند تا با انجام بررسی‌های لازم طرح را تصویب کرده و به مرحله عملیاتی‌ برسانند.

وی افزود: مسئولان هم باید بدانند که مردم در این زمینه هیچگونه کوتاهی و تقصیری را تحمل نمی‌کنند.

امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان جزو نیازهای اساسی مردم منطقه است و باید محقق شود. زیرساخت‌های مناطق اقتصادی “رامشار و میلک” منطقه سیستان که تصویب شده؛ در انتظاریم مسئولان اقدام عملیاتی انجام دهند و تا رسیدن به خواسته خود پیگیر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم سیستان به طرق مختلف پیگیر شکل‌گیری منطقه آزاد هستند. فقر مردم، خود نشانه مطالبه آنها است. بیماری‌های شایع در منطقه، رکود بازار و مسئله مهاجرت، همه بیانگر نیاز به ایجاد منطقه آزاد است و گوش شنوای مسئولان را می‌طلبد. رسانه‌ها نیز زبان گویای مردم هستند و باید ضمن رصد مشکلات آنها، به حل و فصل این مشکلات کمک کنند.

امام جمعه زابل در پایان تأکید کرد: با توجه به وعده‌های مسئولان، به اجرایی شدن منطقه آزاد تجاری سیستان خوشبین هستیم و وعده‌های مسئولان را مبنی بر صحت می‌گذاریم؛ اما اگر مشاهده کنیم که عده‌ای قصد ناامید کردن مردم را دارند و یا اهل پیگیری مطالبات آنها نیستند؛ ادبیات برخورد با آنها را تغییر می‌دهیم.

  1. امیر

    سلام خسته نباشید تو زابل دوتا کارخونه وجود نداره واسه تجاری کردن سیستان زیرساختاشو باید درست کرد نه محدوده یا مسافت کدوم سیستانی سرمایه داره که تجارت کنه اینجاهم دودش میره تو چشم سیستانی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان