شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » مهندس هاشمی استاندار :باید لایحه منطقه آزاد سیستان در شورای مناطق آزاد کشور جداگانه بررسی شود.

به گزارش هامون پرس به نقل از ایسنا  علی اوسط هاشمی در جلسه مشترک شورای اداری و هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات استان بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان طی تاریخ هیچ گاه برای کشور تهدید نبوده اند و از دیرباز در میان مردم فهیم این استان وحدت نهادینه شده و در میانشان جاری بوده است.
وی ادامه داد: امروز نگاه مردم کشور به استان سیستان و بلوچستان تغییر کرده اما این کافی نیست و باید نگاه صدا و سیما، رسانه ها، دولت و جهانیان نیز به این استان تغییر کند چرا که این مردم با وحدت همیشه نماد وعنصری از ایستادگی به همراه مقاومت در نگهبانی از مرزهای کشور بوده اند.
هاشمی افزود: پس از ۱۸ سال خشکسالی امروز استان نیاز به عنایت ویژه ستاد بحران دارد و باید در ردیف های ۱۰ تا ۱۲ عنایات ویژه ای به این استان صورت گیرد چرا که مردم این استان نشان داده اند به خاک اجدادی خود عشق می ورزند و باید مورد تکریم و عنایت دولت قرار گیرند.
وی درخصوص تصویب منطقه آزاد سیستان خاطر نشان کرد: ترکش¬های انتخابات متاسفانه به لایحه منطقه آزاد سیستان برخورد کرد و بسیاری از نمایندگان برای به دست آوردن رای ۸۰ منطقه آزاد دیگر را جهت تصویب ارائه دادند که این مقوله باعث شد منطقه آزاد سیستان نتواند به تصویب برسد.
استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به وزیر کشور گفت: لایحه منطقه آزاد سیستان باید به طور جداگانه و خاص در شورای عالی مناطق آزاد کشور مورد بررسی قرار گیرد چرا که با ایجاد دو منطقه آزاد و اتصال عمان به هامون می توان سازمان توسعه وعمران سواحل مکران به سیستان را ایجاد و با راه اندازی آن سرمایه گذاران به همراه تجار بسیاری را وارداستان کرد.
هاشمی در پایان بیان کرد: در سخت ترین شرایط مالی دولت نگاه ویژه ای به این استان داشته و بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان به استان اختصاص داده اما در کنار آن لازم است تا نگاه دولت به استانداری، فرمانداری¬ها، شهرداری¬ها و بخشداری¬های استان سیستان و بلوچستان همچون استان¬های دیگر نباشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان