شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » ناظری فرماندار زابل: آمار رو به افزایش اعتیاد در سیستان نگران کننده است

به گزارش هامون پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان زابل هوشنگ ناظری در نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری زابل، از دانشگاه علوم پزشکی زابل خواست تا نسبت به راه اندازی کمپ اعتیاد در این منطقه هر چه سریعتر اقدام شود.
وی با تاکید بر تلاش برای حفظ سلامت نسل آینده افزود: معضل اعتیاد، بعد از ریزگردها و خشکسالی تالاب هامون از مهمترین مشکلات منطقه است که باید در کنار طرح های عمرانی و پیگیری طرح منطقه آزاد به این موضوع نیزتوجه ویژه شود.
وی با اشاره به ضرورت آمادگی دستگاههای اجرایی برای حل این معضل گفت: اصلاح افراد معتاد و جمع آوری متکدیان می تواند نقش بسزایی در کاهش سرقت ها، آدم ربایی و دیگر مشکلات امنیتی و اجتماعی داشته باشد.
ناظری افزود: باید تلاش شود محل جمع شدن افراد معتاد در سطح شهر شناسایی و از تجمع آنان جلوگیری شود.
دبیرستاد مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: آمار کشفیات مواد مخدر در سطح استان رشد چشمگیری داشته است.
محمد هادی مرعشی افزود: به هر فردی که مراحل درمان اعتیاد را می گذراند یکصد میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی با ارائه طرح توجیه پرداخت می شود.
وی گفت: دستگاههای اجرایی تلاش کنند کمیته های درمان، فرهنگ و توسعه مشارکت در حوزه پیشگیری، مبارزه و درمان مواد مخدر در منطقه تشکیل شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان