شما اینجا هستید
اخبارایران و سیستان و بلوچستان » مهندس هاشمی استاندار :حرّیت از کتاب و قلم حاصل می شود

به گزارش  هامون پرس به نقل از روابط عمومی استانداری ، استاندار در جلسه ای که با حضور مدیران و کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی امروز در محل استانداری برگزار شد گفت : حرّیت و آزادگی از قلم و آندیشه و اگاهی حاصل می شود .
مهندس هاشمی ضمن تبریک هفته کتاب و کتاب خوانی افزود کتاب و قلم به شخصیت انسانی نقش می دهد ، همانند چراغی همیشه نورانی که حتی در شب مهتاب نیز روشنایی خویش را دارند .در اهمیت قلم همین بس که خداوند نیز در قرآن به او سوگند یاد می کند .
وی افزود اگر انسان اهل مطالعه و پرسش گری نباشد در مسیر نقش خویش نیست. جاری بودن با مطالعه گری حاصل می شود .
وی بیان کرد: شرط استقرار در موقیعت شایسته انسانی دانایی و آزادگی است که آن نیز از کتاب و قلم حاصل می شود .
وی گفت : مردم اگر آگاه و مطالعه گر نباشند حکومت ها در حاشیه امن قرار دارند ، وسعت دید و دانایی باعث پویایی حکومت ها و مردم می شود.
ریاست انجمن کتابخانه های استان عنوان کرد به زمان بیندیشید و از زمان فاصله نگیرید و متناسب با شرایط زمان کتاب تهیه کنید .
وی تاکید کرد مادران نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند سعی کنید این گروه مطالعه را هدف قرار دهید زیرا بهترین و خیر خواه ترین عنصر برای مطالعه مادر است که می تواند میل به کتاب را در فرزند افزایش دهد. کودکی که درسنین پایین با کتاب انس پیدا کند آینده ای درخشان دارد زیرا بودن با کتاب ضامن آینده ای بهتر است .
استاندار افزود رابطه انسان با کتاب باعث بی نیازی او می شود همراهی با کتاب یعنی حضور در بهترین موقعیت های اجتماعی در بهترین نقش ها .
نماینده عالی دولت گفت : جامعه شناختی را هدف قرار دهید و بر این اساس نیازهای فرهنگی جامعه را برطرف کنید شفافیت و صداقت با مردم جامعه یکی از ضروریت هاست .
ریاست نهاد کتابخانه های عمومی استان افزود تنها خواندن کافی نیست سعی کنید مهارت گفتگو را سر لوحه کار خویش قرار دهید و یافته های حاصل از خواندن را به بحث بگذارید و از عنصر تشویق و ترغیب نیز استفاده کنید و در این راه از دوران کودکی شروع نمایید .
در ابتدای این دیدار آقای زید آبادی مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان نیز خلاصه ای از اقدامات انجام شده در رابطه با کتاب و کتاب خوانی در مدت یک سال گذشته بیان کرد زید آبادی کمبود کتابخانه استاندارد را یکی از درخواست های متقاضیان عنوان کرد .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان