شما اینجا هستید
اخبار ویژه » ورود آب بسیار مسرت بخش بود/مدیریت آب از هم اکنون باید صورت گیرد/نیمروز با توجه به یکی از ورودی های استان بودن می تواند نقطه عطفی باشد

 

به گزارش هامون پرس :دهمرده فرماندار نیمروز در جلسه شورای اداری نیمروز بیان داشت که خبر خوش ورود آب به منطقه سیستان فوق العاده مسرت بخش بوده است و ما امیدواریم شرایط ورود آب به گونه ای باشد که مردم مراجعه کمتری به ادارات خاص برای کمک داشته باشند.
ایشان خاطر نشان کردند باید نهایت تلاش برای استفاده خوب از سیلاب را بکنیم نعمت آب برای ما در واقع نعمت حیات ماست و باید تدبیر شود به گونه ای که مشکل ایجاد نشود.
دهمرده در ادامه بیان داشت باید طوری برنامه ریزی شود که تمامی مزارع کشاورزی زیر کشت رود و ان شا الله تا پایان سال که منطقه آزاد با تلاش استاندار اجرایی می شود مردم بتوانند در آمد داشته باشند و با توجه به اینکه یکی از محور های ورود به سیستان در واقع نیمروز است می توانند این ورودی منحصر به فرد فرصتی برای پیشرفت منطقه باشد و با بررسی های انجام شده می توان فهمید اگر ÷ایه منطقه آزاد خوب گذاشته شود این منطقه آزاد بهتر از چابهار می شود.
ایشان بیان نمودند با توجه به تقاضای که از افغانستان برای کالا های ما وجود دارد ودر هیچ جای از مرز های کشور چنین تقاضای وجود ندارد امید به پویایی منطقه آزاد بیش از گذشته است .
دهمرده با اشاره به اینکه استاندار بیان داشته که تا دو سال دیگر مشعل گاز در سیستان روشن می شود تمام تلاش خود را داریم این خواسته مردم نیز محقق شود.
فرماندار نیمروز بیان نمود که عملیات انتقال آب نیز با توجه به مشخص شدن پیمان کاران مربوط به آن در سه ناحیه از نیمروز تعیین شده است و ان شا الله هر چه زودتر به پایان برسد .
فرماندار نیمروز در بخشی از سخنان خود در جلسه شورای اداری نیمروز بیان نمود که قهرمانی پهلوان نیمروزی بسیار ارزشمند است و امید است نیمروز آرامی های بیشتر ی بتواند در سایه حمایت از ورزشکاران پرورش دهد و قطعا این پتانسیل را دارد .
برای ما و مشکلات شهرستان با نشستن حل نمی شود و باید هر نوع آمادگی را داشته باشیم برای مقابله با مشکلات رییس شورای اداری نیمروز بیان داشت که یکی از مهمترین مشکلات ما موضوع اشتغال است و باید هر نوع گامی که در تحقق آن می شود بر داشت را بر داریم.
وی در خصوص گلایه از عملکرد برخی ادارات نیز بیان داشت مردم باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند و باید قبول داشته باشند بعضی از زیر ساخت ها تا تکمیل آن در نیمروز فاصله زیادی دارد.
ایشان همچنین ادارات را ملزم به پرداخت بدهی های خود به دیگر سازمان نمود.

دهمرده با ذکر این نکته که ۷اسفند ماه ایران با دو انتخابات سرنوشت ساز روبه رو است بیان داشت که این انتخابات بسیار حائز اهمیت است و باید خدمات بهتری بدهیم و انتخاباتی آزاد و بی طرف داشته باشیم تا مجلسی قوی شکل بگیردزیرا که رای مردم امانت است و مستلزم به صیانت از رای مردم هستیم و مطلب مهمی که تاکید شده است این است که هرگونه استفاده از امکانات دولتی برای شخص یا گروهی ممنوع است و ما موظف به برگزاری انتخابات سالم هستیم و هر کس که از فیلتر شورای نگهبان و هیئت اجرای انتخابات رای رد شده باشد یعنی مورد تایید نظام است و صلاحیت نمایندگی مردم را دارد و مردم خود انتخاب می کند و برای ما نیز حائز اهمیت است وی خاطر نشان کرد عمده استفاده ما در انتخابات معمولا پرسنل آموزش و پرورش هستند و دیگر ادارات نیز در کنار آنها کمک می کنند.
رییس شورای اداری نیمروز بیان داشت با توجه به حضور جناب آقای جمال زهی در نیمروز پیگیری های خوبی در این خصوص انجام شده است و امید است مشکلات دهیاری ها مرتفع گردد .
ایشان در بخش پایانی صحبت های خویش بیان داشتند که با توجه به اینکه به هفته بسیج نزدیک هستیم بسیج در واقع مدرسه عشق است و بسیج بود که در جنگ توانست حماسه خلق کند مسئولین در برنامه های این ایام حضور پررنگ داشته باشند.
در ادامه امیر شاهی مدیر آموزش و پرورش نیمروز بیان داشت که اداره کل امور روستایی با توجه به تفاهم نامه ای که این اداره و فرمانداری در خصوص ریشه کنی بی سواد بسته است باید نهایت کمک را از طریق دهیاری ها انجام دهد .
صفایی معاون جهاد کشاورزی نیمروز نیز بیان داشت که با توجه به حجم ورود آب و خوشحالی کشاورزان برای زمان مناسب آب ان شاالله سعی می شود تمامی ۱۵هزار هکتار زیر کشت برود و اگر خطر آب گرفتگی در جای رخ بدهد سعی در رفع آن می شود.
وی با ذکر این نکته که در خصوص توزیع آب از سه نقطه مشخص شده یک ناحیه آن در حال کار است .
جمالزهی مدیرکل امور روستایی نیز بیان داشت که جا دارد از زحمات مهندس دهمرده قدردانی داشته باشیم در هفته که گذشت بالغ بیش از ۱۰۰۰طرح اشتغالزایی در استان توسط سپاه افتتاح شد وی خاطر نشان کرد با توجه اینکه ۵۱درصد جمعیت کل استان ما روستای است باید دستگاه های اداری نهایت کمک را داشته باشند و در خصوص بحث اشتغال نهایت کمک را داشته باشند و با ید مردم برای توسعه روستا های خود از وام های محرومیت زدایی روستایی استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد همه روستا ها باید شامل طرح هادی روستای باشند که درصورت تامین اعتبار اجرا شوند و از باید مردم در زمان اجرا این طرح ها در روستا ها نهایت همکاری را داشته باشند .

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

ì

IF

IF

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هامون پرس | تحلیل اخبار استان سیستان وبلوچستان